Poczuj się jak na planie starego filmu

O mnie

Witaj na mojej stronie! 

Nazywam się Marta Wójcik i jestem fotografką specjalizującą się w portretach, sesjach wizerunkowych, editorialach i fotosach filmowych. Poprzez moje prace staram się uświadamiać ludziom ich piękno i pomagać w akceptacji swojego ciała i wyglądu.

Jestem dumna z tego, że w roku 2023 jeden z moich portretów został wystawiony i wydrukowany w albumie podczas „Roku 2022 W Obiektywach Polskich Fotografek”. Ta prestiżowa wystawa objechała całą Polskę, ukazując najważniejsze momenty i obserwacje powstałe w roku 2022.

Podczas mojej kariery miałam przyjemność uczestniczyć w licznych projektach, które rozwijały mnie jako twórcę i artystkę. Jeden z nich to film dokumentalny „Heweliusz”  reżyserii Agnieszki Bekalarczyk, gdzie pracowałam jako fotosistka. 

Oprócz fotografii, prowadzę również autorski podcast o nazwie „Odlot Na Venus”. W programie rozmawiam z ciekawymi osobami na różne tematy, od podróży po sztukę, aż po muzykę. Jestem dumna z tego projektu, który daje mi możliwość dzielenia się moją pasją i wiedzą z innymi. W czasie wolnym często podróżuję po Europie, odkrywając różne kultury i inspirujące miejsca. Od września 2023 podróżuję i poszukuję zgłębiania różnorodności kulturowej kontynentu, aby zainspirować się i rozwijać swoje umiejętności fotograficzne.

Jestem również związana ze stacją radiową Odzew, gdzie mam przyjemność pracować jako redaktorka audycji. Ta praca daje mi możliwość kreatywnego wyrażania siebie i dzielenia się fascynującymi historiami.